Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0041CDI
8N3SV75AC-0041CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0041CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0041CDI.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0041CDI
QUANTITY
8N3SV75AC-0041CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0041CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0041CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency693.483MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0041CDI
Related Links8N3SV75A, 8N3SV75AC-0041CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0041CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0041CDI
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR34B/AE34M/APK34B datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 131MA 23 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF2 ACCESSORY datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 560VDC RADIAL datasheet.pdf