TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PN-6141
AFD51-12-10PN-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PN-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PN-6141.pdf
Availability of AFD51-12-10PN-6141
QUANTITY
AFD51-12-10PN-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PN-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PN-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PN-6141
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PN-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PN-6141 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PN-6141
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 8BIT ROMLESS 80QFP datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.5V SNT-4A datasheet.pdf