Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0173CDI
8N3SV75AC-0173CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0173CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0173CDI.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0173CDI
QUANTITY
8N3SV75AC-0173CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0173CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0173CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency156.2523MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0173CDI
Related Links8N3SV75A, 8N3SV75AC-0173CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0173CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0173CDI
IC POT DGTL 5K 256POS 10-MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 300X300X1MM datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AVIATION T1 INCND BAY BASE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf