Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75BC-0060CDI8
8N3SV75BC-0060CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75BC-0060CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75BC-0060CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75BC-0060CDI8
QUANTITY
8N3SV75BC-0060CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75BC-0060CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75BC-0060CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75BC-0060CDI8
Related Links8N3SV75BC, 8N3SV75BC-0060CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75BC-0060CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75BC-0060CDI8
CONN HEADER 80POS STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 80MA 6SON datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K SGL 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.06KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
F CBL CRMPD CONTACT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf