Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75BC-0182CDI
8N3SV75BC-0182CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75BC-0182CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N3SV75BC-0182CDI.pdf
Availability of 8N3SV75BC-0182CDI
QUANTITY
8N3SV75BC-0182CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75BC-0182CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75BC-0182CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency644.5313MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75BC-0182CDI
Related Links8N3SV75B, 8N3SV75BC-0182CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75BC-0182CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75BC-0182CDI
MODULE TXRX BLUETOOTH 2 18DIP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 12"W datasheet.pdf
BARRIER STR 6X6X24" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 44000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
LED PMI GRN 3MM W/TERMINAL datasheet.pdf