Susumu RP1608S-3R3-G
RP1608S-3R3-G picture photo
Mfg. Part Number
RP1608S-3R3-G
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 2% 1/5W 0603
Datasheet Download
RP1608S-3R3-G.pdf
Availability of RP1608S-3R3-G
QUANTITY
RP1608S-3R3-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RP1608S-3R3-G
Internal Part NumberEIS-RP1608S-3R3-G
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±2%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP1608S-3R3-G
Related LinksRP1608, RP1608S-3R3-G Datasheet, Susumu Distributor
RP1608S-3R3-G Details Description
Related parts for RP1608S-3R3-G
HJ-FET N-CH 4GHZ M04 datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CBL 32POS 0.5MM JMPR TYPE D 2" datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP MOD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
36000UF 25V 51X79 85C ST datasheet.pdf