Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0077CDI
8N3SV75FC-0077CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0077CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0077CDI.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0077CDI
QUANTITY
8N3SV75FC-0077CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0077CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0077CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency125MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0077CDI
Related Links8N3SV75F, 8N3SV75FC-0077CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0077CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0077CDI
IC DAC NANO 16BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 13A TO-220 datasheet.pdf
UPS 750VA 450W 6OUT USB RJ/45 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.8W MONO 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2SHT AR datasheet.pdf