Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0095CDI
8N3SV75FC-0095CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0095CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0095CDI.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0095CDI
QUANTITY
8N3SV75FC-0095CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0095CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0095CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0095CDI
Related Links8N3SV75F, 8N3SV75FC-0095CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0095CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0095CDI
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES 2.8M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 15K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-36V 2.8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN RP SMAN JACK R/A 50OHM PCB datasheet.pdf
SPRING,REPLACEMENT datasheet.pdf
2200UF 63V 25X40MM 105C 10000H datasheet.pdf