Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0103CDI
8N3SV75FC-0103CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0103CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0103CDI.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0103CDI
QUANTITY
8N3SV75FC-0103CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0103CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0103CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency240MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0103CDI
Related Links8N3SV75F, 8N3SV75FC-0103CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0103CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0103CDI
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 3.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 4A DO201AD datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf