Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75FC-0174CDI
8N3SV75FC-0174CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75FC-0174CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC
Datasheet Download
8N3SV75FC-0174CDI.pdf
Availability of 8N3SV75FC-0174CDI
QUANTITY
8N3SV75FC-0174CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75FC-0174CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75FC-0174CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency136MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75FC-0174CDI
Related Links8N3SV75F, 8N3SV75FC-0174CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75FC-0174CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75FC-0174CDI
VARISTOR 35V 100A 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
HEAVY DUTY HAND PAD 7440 6X9" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
LED DRIVER, 25W, 620MA, DIMMABLE datasheet.pdf