Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75KC-0160CDI8
8N3SV75KC-0160CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75KC-0160CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75KC-0160CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75KC-0160CDI8
QUANTITY
8N3SV75KC-0160CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75KC-0160CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75KC-0160CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency155.52MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75KC-0160CDI8
Related Links8N3SV75KC, 8N3SV75KC-0160CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75KC-0160CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75KC-0160CDI8
LED GREEN DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
PET 1/8" BLACK 1000' datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X5R 1206 datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf