Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0050CDI8
8N3SV75LC-0050CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0050CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0050CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0050CDI8
QUANTITY
8N3SV75LC-0050CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0050CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0050CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0050CDI8
Related Links8N3SV75LC, 8N3SV75LC-0050CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0050CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0050CDI8
CONN EDGE PCI DUAL .050 120 POS datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 2A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 WW datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28SO datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf