Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0107CDI
8N3SV75LC-0107CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0107CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0107CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0107CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0107CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0107CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0107CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency187.5MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0107CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0107CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0107CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0107CDI
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR REED 15/32 ALUM FORM B datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3 LVL 6 POS datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 80K OHM 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 4C 4#12 SKT PLUG datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf