Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0124CDI
8N3SV75LC-0124CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0124CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 75MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0124CDI.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0124CDI
QUANTITY
8N3SV75LC-0124CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0124CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0124CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency75MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0124CDI
Related Links8N3SV75L, 8N3SV75LC-0124CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0124CDI Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0124CDI
TRANS NPN 100V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER LV 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
SERVO DRIVE 750W 240V 1-3PHASE datasheet.pdf
CONN PIN 24-28 AWG GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 69 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf