Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75LC-0143CDI8
8N3SV75LC-0143CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75LC-0143CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75LC-0143CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75LC-0143CDI8
QUANTITY
8N3SV75LC-0143CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75LC-0143CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75LC-0143CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency81MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75LC-0143CDI8
Related Links8N3SV75LC, 8N3SV75LC-0143CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75LC-0143CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75LC-0143CDI8
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 220 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 612V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 750 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf