Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76BC-0025CDI
8N3SV76BC-0025CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76BC-0025CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76BC-0025CDI.pdf
Availability of 8N3SV76BC-0025CDI
QUANTITY
8N3SV76BC-0025CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76BC-0025CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76BC-0025CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76BC-0025CDI
Related Links8N3SV76B, 8N3SV76BC-0025CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76BC-0025CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76BC-0025CDI
TERM BLOCK PCB 2POS 5.00MM BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC AFE 16BIT 8KSPS 1CH 32VQFN datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 7CH LOG 40-TQFN datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BOARD DEV EPC2001/21 EGAN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf