Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76EC-0033CDI8
8N3SV76EC-0033CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76EC-0033CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76EC-0033CDI8.pdf
Availability of 8N3SV76EC-0033CDI8
QUANTITY
8N3SV76EC-0033CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76EC-0033CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV76EC-0033CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76EC-0033CDI8
Related Links8N3SV76EC, 8N3SV76EC-0033CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76EC-0033CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV76EC-0033CDI8
PANEL SIDE 56X32X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 24POS SMD datasheet.pdf
PNL MNT RED W/WIRE 12" datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CINCH STRAP W/ METAL RING, HOOK datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf