AVX Corporation TWCD187M025SCYZ0000
TWCD187M025SCYZ0000 picture photo
Mfg. Part Number
TWCD187M025SCYZ0000
Brief Description
CAP TANT 180UF 25V 20% AXIAL
Datasheet Download
TWCD187M025SCYZ0000.pdf
Availability of TWCD187M025SCYZ0000
QUANTITY
TWCD187M025SCYZ0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TWCD187M025SCYZ0000
Internal Part NumberEIS-TWCD187M025SCYZ0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
PackagingTray
Capacitance180µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.92 Ohm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 0.766" L (9.52mm x 19.46mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.300 Hrs @ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TWCD187M025SCYZ0000
Related LinksTWCD187M0, TWCD187M025SCYZ0000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TWCD187M025SCYZ0000 Details Description
Related parts for TWCD187M025SCYZ0000
HOLDER BATT 3-AA CELLS WIRE LDS datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
VARISTOR 21.6V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 36DSO datasheet.pdf
MOSFET N CH 650V 11A I2PAKFP datasheet.pdf
POT 20K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 NF 20% 1600VDC datasheet.pdf