Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76FC-0027CDI
8N3SV76FC-0027CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76FC-0027CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 400MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76FC-0027CDI.pdf
Availability of 8N3SV76FC-0027CDI
QUANTITY
8N3SV76FC-0027CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76FC-0027CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76FC-0027CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency400MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply120mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76FC-0027CDI
Related Links8N3SV76F, 8N3SV76FC-0027CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76FC-0027CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76FC-0027CDI
CABLE SMA/SMA-JACK 36" RG-316 datasheet.pdf
HEATSINK (60)57.5X59X22.5MM VERT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 27 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL 16POS 0.5MM JMPR TYPE D 5" datasheet.pdf
RES 75K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SOD123 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf