Integrated Device Technology (IDT) 8N4DV85EC-0025CDI8
8N4DV85EC-0025CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4DV85EC-0025CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4DV85EC-0025CDI8.pdf
Availability of 8N4DV85EC-0025CDI8
QUANTITY
8N4DV85EC-0025CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4DV85EC-0025CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4DV85EC-0025CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz, 25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4DV85EC-0025CDI8
Related Links8N4DV85EC, 8N4DV85EC-0025CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4DV85EC-0025CDI8 Details Description
Related parts for 8N4DV85EC-0025CDI8
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33 OHM 1% 20W datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 1 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 2.5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf