Integrated Device Technology (IDT) 8N4DV85FC-0018CDI
8N4DV85FC-0018CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4DV85FC-0018CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4DV85FC-0018CDI.pdf
Availability of 8N4DV85FC-0018CDI
QUANTITY
8N4DV85FC-0018CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4DV85FC-0018CDI
Internal Part NumberEIS-8N4DV85FC-0018CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency212.5MHz, 250MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4DV85FC-0018CDI
Related Links8N4DV85F, 8N4DV85FC-0018CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4DV85FC-0018CDI Details Description
Related parts for 8N4DV85FC-0018CDI
IC FLASH 1MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf