Integrated Device Technology (IDT) 8N4DV85KC-0061CDI
8N4DV85KC-0061CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4DV85KC-0061CDI
Datasheet Download
8N4DV85KC-0061CDI.pdf
Availability of 8N4DV85KC-0061CDI
QUANTITY
8N4DV85KC-0061CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4DV85KC-0061CDI
Internal Part NumberEIS-8N4DV85KC-0061CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency693.483MHz, 693.483MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4DV85KC-0061CDI
Related Links8N4DV85K, 8N4DV85KC-0061CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4DV85KC-0061CDI Details Description
Related parts for 8N4DV85KC-0061CDI
RES SMD 820K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 800MA 400 MOHM TH datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
ADAPTER M/M TYPE N/SMA 18GHZ datasheet.pdf