Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001EG-0010CDI8
8N4Q001EG-0010CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001EG-0010CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4Q001EG-0010CDI8.pdf
Availability of 8N4Q001EG-0010CDI8
QUANTITY
8N4Q001EG-0010CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001EG-0010CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4Q001EG-0010CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency622.08MHz, 644.5313MHz, 669.3266MHz, 672.16MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001EG-0010CDI8
Related Links8N4Q001EG, 8N4Q001EG-0010CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001EG-0010CDI8 Details Description
Related parts for 8N4Q001EG-0010CDI8
IC REG LDO 1.8V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
RES 510K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 65E 15.5KV datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER GOLD 25POS datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 10W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 3A 160VDC datasheet.pdf