Integrated Device Technology (IDT) 8N4Q001EG-0055CDI8
8N4Q001EG-0055CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4Q001EG-0055CDI8
Datasheet Download
8N4Q001EG-0055CDI8.pdf
Availability of 8N4Q001EG-0055CDI8
QUANTITY
8N4Q001EG-0055CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4Q001EG-0055CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4Q001EG-0055CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Oscillator
Count-
Frequency156.25MHz, 125MHz, 100MHz, 25.175MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4Q001EG-0055CDI8
Related Links8N4Q001EG, 8N4Q001EG-0055CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4Q001EG-0055CDI8 Details Description
Related parts for 8N4Q001EG-0055CDI8
BOARD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AC datasheet.pdf
RES 47.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
F39-JC2X1 datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf