Abracon Corporation ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
Brief Description
OSC VCXO 16.384MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T.pdf
Availability of ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
QUANTITY
ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
Internal Part NumberEIS-ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
TypeVCXO
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
Related LinksASVV-16.384M, ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T Details Description
Related parts for ASVV-16.384MHZ-L50-N102-T
JFET N-CH 35V 350MW SOT23 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 33MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7S 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A datasheet.pdf