Integrated Device Technology (IDT) 8N4QV01KG-0043CDI8
8N4QV01KG-0043CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4QV01KG-0043CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Datasheet Download
8N4QV01KG-0043CDI8.pdf
Availability of 8N4QV01KG-0043CDI8
QUANTITY
8N4QV01KG-0043CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4QV01KG-0043CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4QV01KG-0043CDI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency496MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply160mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-CLCC
Supplier Device Package10-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4QV01KG-0043CDI8
Related Links8N4QV01KG, 8N4QV01KG-0043CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4QV01KG-0043CDI8 Details Description
Related parts for 8N4QV01KG-0043CDI8
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 0.33K 5% 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
G-INS-M12-S68N-NNES-S datasheet.pdf
CAP FILM 62PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf