Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75FC-0150CDI8
8N4SV75FC-0150CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75FC-0150CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75FC-0150CDI8.pdf
Availability of 8N4SV75FC-0150CDI8
QUANTITY
8N4SV75FC-0150CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75FC-0150CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV75FC-0150CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75FC-0150CDI8
Related Links8N4SV75FC, 8N4SV75FC-0150CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75FC-0150CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV75FC-0150CDI8
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 24A TO-247AD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08/09/135 3.2SN OR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf