Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76BC-0025CDI
8N4SV76BC-0025CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76BC-0025CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76BC-0025CDI.pdf
Availability of 8N4SV76BC-0025CDI
QUANTITY
8N4SV76BC-0025CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76BC-0025CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV76BC-0025CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76BC-0025CDI
Related Links8N4SV76B, 8N4SV76BC-0025CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76BC-0025CDI Details Description
Related parts for 8N4SV76BC-0025CDI
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 0.8MM SMD R/A datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf