Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76BC-0036CDI
8N4SV76BC-0036CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76BC-0036CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76BC-0036CDI.pdf
Availability of 8N4SV76BC-0036CDI
QUANTITY
8N4SV76BC-0036CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76BC-0036CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV76BC-0036CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76BC-0036CDI
Related Links8N4SV76B, 8N4SV76BC-0036CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76BC-0036CDI Details Description
Related parts for 8N4SV76BC-0036CDI
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG12G/AF12/AFG12G datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 1.75" BLACK datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FILTER SAW BAND 5 RX SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf