Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76BC-0079CDI8
8N4SV76BC-0079CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76BC-0079CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76BC-0079CDI8.pdf
Availability of 8N4SV76BC-0079CDI8
QUANTITY
8N4SV76BC-0079CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76BC-0079CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV76BC-0079CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency328.125MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76BC-0079CDI8
Related Links8N4SV76BC, 8N4SV76BC-0079CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76BC-0079CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV76BC-0079CDI8
JUMPER-H1502TR/A3049R/H1500TR 6" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
SNSW 0.1A 3-16 RLR 79215742 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONTACT RT ANGLE POWER TAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOD 120V 11.75"X1" 8W LIN 900LM datasheet.pdf