Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76EC-0025CDI8
8N4SV76EC-0025CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76EC-0025CDI8
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76EC-0025CDI8.pdf
Availability of 8N4SV76EC-0025CDI8
QUANTITY
8N4SV76EC-0025CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76EC-0025CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV76EC-0025CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76EC-0025CDI8
Related Links8N4SV76EC, 8N4SV76EC-0025CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76EC-0025CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV76EC-0025CDI8
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB ROM 44QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 27A MX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 35A 116W datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf