Sumida Corporation CDRH104RNP-181NC
CDRH104RNP-181NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH104RNP-181NC
Brief Description
FIXED IND 180UH 570MA 840 MOHM
Datasheet Download
CDRH104RNP-181NC.pdf
Availability of CDRH104RNP-181NC
QUANTITY
CDRH104RNP-181NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH104RNP-181NC
Internal Part NumberEIS-CDRH104RNP-181NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH104
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance180µH
Tolerance±30%
Current Rating570mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH104RNP-181NC
Related LinksCDRH104R, CDRH104RNP-181NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH104RNP-181NC Details Description
Related parts for CDRH104RNP-181NC
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
IC ANTIALIASING FILTER 16-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1924FCBGA datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 50POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf