Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76EC-0164CDI8
8N4SV76EC-0164CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76EC-0164CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76EC-0164CDI8.pdf
Availability of 8N4SV76EC-0164CDI8
QUANTITY
8N4SV76EC-0164CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76EC-0164CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV76EC-0164CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency156.25MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76EC-0164CDI8
Related Links8N4SV76EC, 8N4SV76EC-0164CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76EC-0164CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV76EC-0164CDI8
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 230V 15A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
BOX S STEEL 13.78"L X 10.24"W datasheet.pdf
DIODE RECTIFIER 1600V 8A DPAK datasheet.pdf