Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76FC-0062CDI
8N4SV76FC-0062CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76FC-0062CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76FC-0062CDI.pdf
Availability of 8N4SV76FC-0062CDI
QUANTITY
8N4SV76FC-0062CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76FC-0062CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV76FC-0062CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency150MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76FC-0062CDI
Related Links8N4SV76F, 8N4SV76FC-0062CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76FC-0062CDI Details Description
Related parts for 8N4SV76FC-0062CDI
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 55NS 28LCC datasheet.pdf
6.2MM PLC RELAY MODULE 24VDC datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 6CH 10VDFN datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf