Integrated Device Technology (IDT) IDT71V65802S133PF
IDT71V65802S133PF picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V65802S133PF
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V65802S133PF.pdf
Availability of IDT71V65802S133PF
QUANTITY
IDT71V65802S133PF Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V65802S133PF
Internal Part NumberEIS-IDT71V65802S133PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V65802S133PF
Related LinksIDT71V65, IDT71V65802S133PF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V65802S133PF Details Description
Related parts for IDT71V65802S133PF
IC REG LDO 1.8V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SENS PROX M8 1.5MM DC3W-NO datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
BARREL PLUG CONNECTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
THERMTRANS TAPE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT RA datasheet.pdf