Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76LC-0058CDI
8N4SV76LC-0058CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76LC-0058CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76LC-0058CDI.pdf
Availability of 8N4SV76LC-0058CDI
QUANTITY
8N4SV76LC-0058CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76LC-0058CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV76LC-0058CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency669.3266MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76LC-0058CDI
Related Links8N4SV76L, 8N4SV76LC-0058CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76LC-0058CDI Details Description
Related parts for 8N4SV76LC-0058CDI
IDC CABLE - MSC20K/MC20F/MCG20K datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN 3.50 TTPV-3 TB100 BK datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf