Integrated Device Technology (IDT) 8T49N008A-030NLGI
8T49N008A-030NLGI picture photo
Mfg. Part Number
8T49N008A-030NLGI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN
Datasheet Download
8T49N008A-030NLGI.pdf
Availability of 8T49N008A-030NLGI
QUANTITY
8T49N008A-030NLGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8T49N008A-030NLGI
Internal Part NumberEIS-8T49N008A-030NLGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
Type*
PLLYes with Bypass
Input-
Output-
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:Output-
Frequency - Max-
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-VQFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8T49N008A-030NLGI
Related Links8T49N008, 8T49N008A-030NLGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8T49N008A-030NLGI Details Description
Related parts for 8T49N008A-030NLGI
RES SMD 22K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 2.5MH 30A 13 MOHM CHAS datasheet.pdf
CB BTS 600V 6 ASY datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK-BOOST LTC3129-1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD80 datasheet.pdf