Integrated Device Technology (IDT) 8T49N008A-050NLGI8
8T49N008A-050NLGI8 picture photo
Mfg. Part Number
8T49N008A-050NLGI8
Brief Description
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN
Datasheet Download
8T49N008A-050NLGI8.pdf
Availability of 8T49N008A-050NLGI8
QUANTITY
8T49N008A-050NLGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8T49N008A-050NLGI8
Internal Part NumberEIS-8T49N008A-050NLGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingCarrier Tape Update 09/Apr/2014
Standard Package5,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
Type*
PLLYes with Bypass
InputCrystal
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max156.25MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-VQFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8T49N008A-050NLGI8
Related Links8T49N008A, 8T49N008A-050NLGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8T49N008A-050NLGI8 Details Description
Related parts for 8T49N008A-050NLGI8
MULTI-PAIR 4COND 22AWG GRY 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 57MA 45.6 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 18POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC DUAL HS MOSFET DRVR 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
HOUSING,SKT,R MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf