TXC CORPORATION 8W-24.576MBA-T
8W-24.576MBA-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-24.576MBA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-24.576MBA-T.pdf
Availability of 8W-24.576MBA-T
QUANTITY
8W-24.576MBA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-24.576MBA-T
Internal Part NumberEIS-8W-24.576MBA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-24.576MBA-T
Related Links8W-24.5, 8W-24.576MBA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-24.576MBA-T Details Description
Related parts for 8W-24.576MBA-T
CONN HEADER .050 20POS VERT T/H datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
VOLTMETER 350-600VAC LED PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.2V 4-USP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 512KB FLASH 100TFBGA datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8SOIC datasheet.pdf