TXC CORPORATION 8W-25.000MBC-T
8W-25.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
8W-25.000MBC-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
8W-25.000MBC-T.pdf
Availability of 8W-25.000MBC-T
QUANTITY
8W-25.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8W-25.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-8W-25.000MBC-T
FamilyOscillators
Series8W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8W-25.000MBC-T
Related Links8W-25.0, 8W-25.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8W-25.000MBC-T Details Description
Related parts for 8W-25.000MBC-T
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 120KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 4POS datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A TO263-3 datasheet.pdf
RES 121 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf