TXC CORPORATION 8Y-26.000MAAJ-T
8Y-26.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Y-26.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Y-26.000MAAJ-T.pdf
Availability of 8Y-26.000MAAJ-T
QUANTITY
8Y-26.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Y-26.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-8Y-26.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Y
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Y-26.000MAAJ-T
Related Links8Y-26.0, 8Y-26.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Y-26.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 8Y-26.000MAAJ-T
IC ADC 12BIT 2.7V 1CH SPI 8-SOIC datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 4K 20-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8DIP datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE RED datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
THERMOSTAT 40 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf