TXC CORPORATION 8Z-16.000MAAJ-T
8Z-16.000MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-16.000MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-16.000MAAJ-T.pdf
Availability of 8Z-16.000MAAJ-T
QUANTITY
8Z-16.000MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-16.000MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-16.000MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-16.000MAAJ-T
Related Links8Z-16.0, 8Z-16.000MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-16.000MAAJ-T Details Description
Related parts for 8Z-16.000MAAJ-T
CABLE 2RCA MALE-FEMALE 5M datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 5V datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 8SOIC datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ENABLE 20PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf