TXC CORPORATION 8Z-16.000MAHQ-T
8Z-16.000MAHQ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-16.000MAHQ-T
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-16.000MAHQ-T.pdf
Availability of 8Z-16.000MAHQ-T
QUANTITY
8Z-16.000MAHQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-16.000MAHQ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-16.000MAHQ-T
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-16.000MAHQ-T
Related Links8Z-16.0, 8Z-16.000MAHQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-16.000MAHQ-T Details Description
Related parts for 8Z-16.000MAHQ-T
IC RELAY PHOTOV 20V 2.5A 6SMD datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LCK 10.9MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH QUAD 20TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.2V SOT23-3 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
PWR CONN HDR R/A T/H GOLD 52POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf