TXC CORPORATION 8Z-19.200MAAJ-T
8Z-19.200MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-19.200MAAJ-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-19.200MAAJ-T.pdf
Availability of 8Z-19.200MAAJ-T
QUANTITY
8Z-19.200MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-19.200MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-19.200MAAJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-19.200MAAJ-T
Related Links8Z-19.2, 8Z-19.200MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-19.200MAAJ-T Details Description
Related parts for 8Z-19.200MAAJ-T
CONN EDGE DUAL 1MM SMD 30 POS datasheet.pdf
IC DC COUPLED V-DEFL 9-SIL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 24 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
DRIVE, 3 PHASE 400V, H-FRAME datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD523 datasheet.pdf