TXC CORPORATION 8Z-24.576MAAJ-T
8Z-24.576MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-24.576MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-24.576MAAJ-T.pdf
Availability of 8Z-24.576MAAJ-T
QUANTITY
8Z-24.576MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-24.576MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-24.576MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-24.576MAAJ-T
Related Links8Z-24.5, 8Z-24.576MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-24.576MAAJ-T Details Description
Related parts for 8Z-24.576MAAJ-T
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC RESET OD 4.3V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
RES 18 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-CW datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf