TXC CORPORATION 8Z-26.000MAHQ-T
8Z-26.000MAHQ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-26.000MAHQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-26.000MAHQ-T.pdf
Availability of 8Z-26.000MAHQ-T
QUANTITY
8Z-26.000MAHQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-26.000MAHQ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-26.000MAHQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-26.000MAHQ-T
Related Links8Z-26.0, 8Z-26.000MAHQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-26.000MAHQ-T Details Description
Related parts for 8Z-26.000MAHQ-T
DIODE GEN PURP 600V 16A DO203AA datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603 datasheet.pdf
TAS5352DDV6EVM datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 40MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 10-DFN datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 LP 20NS 64-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
DSUB 15 M CRIMP NM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf