TXC CORPORATION 8Z-30.000MAHQ-T
8Z-30.000MAHQ-T picture photo
Mfg. Part Number
8Z-30.000MAHQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
8Z-30.000MAHQ-T.pdf
Availability of 8Z-30.000MAHQ-T
QUANTITY
8Z-30.000MAHQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 8Z-30.000MAHQ-T
Internal Part NumberEIS-8Z-30.000MAHQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series8Z
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8Z-30.000MAHQ-T
Related Links8Z-30.0, 8Z-30.000MAHQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
8Z-30.000MAHQ-T Details Description
Related parts for 8Z-30.000MAHQ-T
CONN TERM BLOCK RAIL MNT PA BG datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20V SCREW datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 10UMAX datasheet.pdf
CONTACTS DIL DOUBL datasheet.pdf
23P MTA100 CONN GREEN LF datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 96MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC TXRX 2.4GHZ EMB/PROTOC 24QFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC datasheet.pdf