| Internal Part Number | EIS-9.52MMOD-8.05MMID-25-8815 | |
| Product Training Modules | Thermally Conductive Interface Materials | |
| MSDS Material Safety Datasheet | 8805,8810,8815,8820 MSDS | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Fans, Thermal Management | |
| Family | Thermal - Pads, Sheets | |
| Series | 8815 | |
| Usage | Sheet | |
| Shape | Round | |
| Outline | 9.52mm x 8.00mm | |
| Thickness | 0.015" (0.381mm) | |
| Material | Acrylic | |
| Adhesive | Adhesive - Both Sides | |
| Backing, Carrier | Polyethylene-Terephthalate (PET) | |
| Color | White | |
| Thermal Resistivity | 1.20°C/W | |
| Thermal Conductivity | 0.6 W/m-K | |