FFF 92020-417HLF
92020-417HLF picture photo
Mfg. Part Number
92020-417HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
92020-417HLF.pdf
Availability of 92020-417HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
92020-417HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 92020-417HLF
Internal Part NumberEIS-92020-417HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.178" (4.52mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)92020-417HLF
Related Links92020-, 92020-417HLF Datasheet, FFF Distributor
92020-417HLF Details Description
Related parts for 92020-417HLF
MOSFET N-CH 100V 14A TO-220-5 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K OHM 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX5580-MAX5585 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 66.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf