Integrated Device Technology (IDT) 9212AF-13LF
9212AF-13LF picture photo
Mfg. Part Number
9212AF-13LF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC CLK GEN DIRECT RAMBUS 24-SSOP
Datasheet Download
9212AF-13LF.pdf
Availability of 9212AF-13LF
QUANTITY
9212AF-13LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 9212AF-13LF
Internal Part NumberEIS-9212AF-13LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMult Devices EOL 2/Nov/2015
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Assembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package55
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTube
PLLYes
Main PurposeMemory, RDRAM
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max600MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9212AF-13LF
Related Links9212A, 9212AF-13LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
9212AF-13LF Details Description
Related parts for 9212AF-13LF
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS GLD datasheet.pdf
LED WHITE 0603 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 84PLCC datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 280 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
MALE POLE PLUG 3CKT ARMOURED 1M datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf